Kosmetyki

Wypełniaj skórę od środka…czyli nowy zabieg Hydra-Cloud™ Mask Treatment – Pevonia

Autor: 5 maja 2020 13 maja, 2020 No Comments

 

Odwodnienie i utrata nawilżenia to wciąż główne problemy związane z pielęgnacją skóry. Odbija się to negatywnie na jej wyglądzie – pojawiają się zmarszczki, skóra staje się szorstka, ściągnięta, poszarzała i zaczyna się łuszczyć. 

Aby sprostać potrzebom najbardziej wymagających skór powstał zabieg, w którym po raz pierwszy marka Pevonia wykorzystała innowacyjny składnik jakim jest mikronizowany wyciąg z bawełny. Unikalna formuła zawierająca także kwas hialuronowy głęboko nawadnia skórę, przeciwdziała procesom starzenia oraz efektom uszkodzeń spowodowanych działaniem słońca. 

Nauka leżąca u podstaw zabiegu…

Po pierwsze głębokie wchłanianie

Skóra stanowi zjonizowane środowisko, w którym naskórek jest naładowany ujemnie, a skóra właściwa dodatnio. Woda zawarta w skórze jest elektrolitem, który zawiera elektrycznie naładowane cząsteczki -jony, które naturalnie przechodzą od warstwy naładowanej ujemnie do warstwy naładowanej dodatnio. 

Natychmiast po zmieszaniu maski Hydra-Cloud z wodą elektrony pochodzące z soli morskiej oddzielają się od swojego układu, wzbogacając wodę o jony ujemne i czyniąc z niej środowisko zjonizowane. Jony ujemne wchłonięte i zgromadzone przez naskórek są następnie uwalniane i powoli dostarczane głębokich warstw skóry. Cały proces przenikania i oddziaływania składników jest kontynuowany podczas zabiegu jak i po jego zakończeniu aż do wyrównania ładunków elektrycznych.

Po drugie innowacyjne składniki aktywne

Bawełna mikronizowana

Bawełna jest włóknem celulozowym o szerokim działaniu odżywczym. Nasiona zawierają cenne minerały (potas, sód, magnez, mangan i wapń), nawilżające naszą skórę od wewnątrz kwasy tłuszczowe oraz mikrozłuszczające kwasy owocowe. Kwiaty bawełny wykazują silne działanie przeciwzapalne, dzięki zawartym w nich olejkom eterycznym a także spowalniają proces starzenia poprzez działanie antyoksydacyjne flawonoidów takich jak kwercetyna i rutyna. 

Włókna bawełniane są w stanie utrzymać w swoim wnętrzu ilość wody równą 27-krotności swojej własnej masy. Dzieje się to za sprawą celulozy, która dzięki ujemnemu ładunkowi, potrafi przyciągać cząsteczki wody. Umożliwia to dogłębne nawilżenie skóry.

Kwas hialuronowy pofragmentowany

Duża cząsteczka kwasu hialuronowego niestety nie jest w stanie przenikać między komórkami naskórka i pozostaje jedynie na jego powierzchni. Unikalna formuła Pevonia dostarcza pofragmentowane mikrocząsteczki botanicznego kwasu hialuronowego z buraków cukrowych, gwarantując tym samym głębokie wchłanianie. 

Dostarczanie tego składnika jest szczególnie ważne u wszystkich, którzy skończyli 25 rok życia, ponieważ po tym czasie, z każdym kolejnym rokiem rozpoczyna się stopniowe zmniejszanie jego zawartości w skórze. A pełni on tam bardzo ważną rolę! Działa jak gąbka, która przyciąga i zatrzymuje ilość wody większą 1000 razy od własnej masy. Skóra z odpowiednim nawodnieniem dłużej pozostaje młoda i promienieje zdrowym blaskiem.

Ketmia jadalna 

Ten niezwykle odżywczy składnik otrzymywany jest z nasion hibiskusa. Zawiera skoncentrowany kompleks oligopeptydów, który po wchłonięciu w głąb skóry, hamuje skurcze komórek mięśniowych. Przypomina to mechanizm działania botoksu. Efektem jest wygładzenie i zauważalna redukcja linii mimicznych i zmarszczek – bez bólu, iniekcji i utraty ekspresji twarzy

Korzyści z zabiegu…

  • Skóra jest widocznie gładsza, napięta, jędrna, linie i zmarszczki są wypełnione od wewnątrz
  • Efekt rozpromienionej i złagodzonej skóry o jednolitym kolorycie
  • Głębokie nawilżenie, przyjemne schłodzenie i odświeżenie skóry
  • Dogłębne oczyszczenie porów i uczucie „oddychającej” skóry, wyciszenie stanów zapalnych
  • Profilaktyka starzenia skóry, dzięki składnikom neutralizującym wolne rodniki

Jak wygląda zabieg…

Najpierw doświadczysz chłodzącego oczyszczenia, a następnie przeprowadzimy głęboko oczyszczający peeling Clear-O-Zym®, który usunie z porów zanieczyszczenia i sebum oraz obumarłe komórki naskórka aby przygotować  skórę do optymalnego wypełnienia kwasem hialuronowym, kolagenem morskim i ekstraktem z nasion hibiskusa zawartym w ampułce. W tym etapie czeka na Ciebie relaksujący masaż twarzy, szyi, dekoltu i karku, który pobudzi mikrokrążenie w skórze i zwiększy przyswajanie odżywczych składników. Wisienką na torcie jest nałożenie HydraCloud™Mask, która otuli Twoją skórę niczym lekka, bawełniana chmurka i dzięki stworzonej okluzji „popchnie” wszystkie składniki aktywne do głębokich warstw skóry. Na zakończenie kosmetolog wmasuje odpowiednio dobrany krem w zależności od potrzeb Twojej skóry.

To zabieg dla…

Idealnie sprawdzi się w przypadku skór odwodnionych, dojrzałych, wrażliwych, cierpiących na trądzik różowaty, ze względu na działanie głęboko nawilżające, wyciszające i odmładzające.

Efekt dogłębnego oczyszczenia docenią posiadacze skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej

Zabieg polecany jest też kobietom w okresie okołomenopauzalnym, ponieważ kompleksowo zabezpiecza przed starzeniem oraz pozostawia przyjemnie orzeźwienie i schłodzenie skóry.

 

 

Jolanta Stanilewicz, kosmetolog