Kosmetyki

Lifting bez bolesnych zastrzyków. Poznaj japoński masaż Kobido o 500-letniej tradycji.

Autor: 9 marca 2021 No Comments

 

Japoński masaż twarzy Kobido to naturalna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej, która pozwala uzyskać świeżą i napiętą twarz bez sztucznej modyfikacji rysów. Zapewnia przy tym niesamowity efekt liftingu.

Tradycyjna sztuka masażu z Kraju Kwitnącej Wiśni nie tylko wzmacnia mięśnie skóry, ale stymuluje również cały obieg energii.

 

Słów kilka o Kobido…

 

Kobido to jeden z najstarszych japońskich masaży na świecie. Posiada największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych w porównaniu do innych metod masażu, działając zdecydowanie głębiej. Poprzez swoją różnorodność i intensywność technik Kobido działa na głębsze warstwy skóry i mięśni, stymuluje je, przywraca równowagę w tkankach, co ostatecznie daje pożądany efekt napięcia i wygładzenia.

 

Krótka historia Kobido…

 

Narodziny Kobido sięgają 1472 roku. Aby usatysfakcjonować cesarzową, która domagała się szczególnej troski o zachowanie jej piękna, dwaj mistrzowie Anmy (jedynej ówczesnej formy masażu) rywalizowało w wykonywaniu zabiegów z użyciem Kyoku-te. Zawody organizowane w karczmie w obecnej prowincji Shizuoka, niedaleko góry Fudżi, trwały kilka miesięcy. Ostatecznie nie wyłoniono żadnego zwycięzcy. Dwaj mistrzowie połączyli swoje talenty, aby stworzyć Dom Kobido. Ustanowili 48 odrębnych protokołów Anmy, które były przekazywane od mistrza do ucznia przez dwadzieścia sześć pokoleń. W 2005 roku Mistrz Ito wyznaczył swojego następcę – 26 Mistrza formy artystycznej Kobido – Dr Shogo Mochizukiego. To obecnie jeden z najbardziej doświadczonych praktyków japońskiego masażu i pracy z ciałem na świecie.

 

Dotlenienie naskórka i równowaga Qi…

 

Szczególnie ceniony przez dojrzały naskórek, ten naturalny lifting stymuluje lewą stronę twarzy – Yang połączoną z narządami oraz prawą – Yin, aby lepiej zrównoważyć Qi – energię witalną. To precyzyjna praca z południkiem (meridianem) twarzy i punktami tsubo dla osiągnięcia równowagi skóry twarzy, mięśni oraz całego ciała.

 

Rytułał Kobido podzielony jest na kilka etapów. Masaż zaczynamy od wygładzających i odprężających ruchów w celu usprawnienia krążenia energii, co uwolni twarz od napięć powodujących zmarszczki. Kolejne etapy koncentrują się na specjalnej pracy dłoni, w których skupiamy się na technikach liftingujących i ujędrniających. Brzmi tajemniczo, dlatego by zrozumieć w pełni masaż Kobido, trzeba go poczuć 😉

 

Nieoperacyjny lifting twarzy…

 

Masaż Kobido jest czasami określany jako niechirurgiczny lifting twarzy. Rzeczywiście już po jednym masażu możemy zauważyć natychmiastowe rezultaty – dużo jaśniejszą cerę, wygładzenie drobnych zmarszczek i zniwelowanie napięcia mięśni. Spektakularne efekty uzyskamy poprzez serię zabiegów, które zostaną uzupełnione pielęgnacją dobraną indywidualnie do potrzeb skóry. Czas i częstotliwość masaży ustalamy z kosmetologiem.

 

Seria Kobido:

 • odmłodzi i rozświetli twarz (poprzez stymulację kolagenu i elastyny),

 • uelastyczni, ujędrni skórę i mięśnie twarzy,

 • usunie, złagodzi i będzie zapobiegać zmarszczkom mimicznym,

 • wyrówna koloryt skóry,

 • wyeliminuje cienie pod oczami,

 • wymodeluje owal twarzy,

 • uwolni napięcie mięśni twarzy i szyi,

 • zregeneruje skórę poprzez dotlenienie i odżywienie komórek (mobilizacja metabolizmu),

 • zmniejszy stres i niepokój, zapewniając odpoczynek i relaks,

 • pomoże osobom cierpiących na bruksizm,

 • będzie wspierać osoby z problemami odwodnienia skóry i zaburzeń bariery hydrolipidowej,

 • pomoże pacjentom z migreną lub napięciem oczu,

 • pozwoli na odzyskanie młodego wyglądu i blasku.

 

Pamiętajmy, że piękno twarzy jest odzwierciedleniem doskonałej równowagi między umysłem, ciałem i duszą. Yin i Yang. Wyglądamy pięknie, kiedy czujemy się dobrze. Czujemy się dobrze, kiedy wyglądamy pięknie. Zdrowie wewnętrzne i uroda to nierozłączne dziedziny!

Anna Lamch, kosmetolog