0
Kosmetyki

HIFU – czas na lifting bez skalpela

Autor: 29 kwietnia 2021 No Comments

HIFU jest akronimem angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound (ultradźwięki skupione o wysokiej intensywności). Technologia ta jest powszechnie uznawana za zabieg liftingujący, który napina i odmładza skórę.
To naprawdę obiecująca formuła, ale czy na pewno działa? Jeśli tak, to na jakie partie twarzy i ciała? Kiedy warto pomyśleć o HIFU?

Konsekwencją procesu starzenia się skóry jest utrata elastyczności i jędrności. Liczne konsultacje kosmetologiczne z klientkami pokazały mi jedno – najczęstszym problemem, który spędza sen z powiek wielu kobietom jest opadający owal twarzy, mocno zmieniający jej rysy. Kolokwialnie określa się to zjawisko efektem grawitacji. Nasze codzienne stresujące życie, brak odpoczynku i zbilansowanej diety, mała ilość snu, promieniowanie UV, nieodpowiednia pielęgnacja – to wszystko przyczynia się do utraty jędrności skóry jeszcze szybciej. Nasze ciało też traci elastyczność – okolica kolan, wewnętrzna strona ud, biust, ramiona są obszarami, gdzie grawitacja nas nie oszczędza. Na te wszystkie problemy z poluźnieniem skóry działa technologia HIFU.

W jaki sposób HIFU pomaga się odmłodzić?
Urządzenie wykorzystuje ultradźwięki do ujędrniania i podnoszenia skóry od wewnątrz. Spodoba się osobom, które preferują niechirurgiczną metodę napinania i liftingu. Wiele kobiet i mężczyzn bardzo boi się igieł i pójścia pod nóż. Jeszcze więcej boi się skutków ubocznych inwazyjnych terapii. HIFU pozwala na mocną przebudowę skóry, ale w bardzo bezpieczny i praktycznie bezbolesny sposób. Energia ultradźwiękowa, o której była mowa wyżej, wykorzystywana jest do ogrzewania tkanek pod powierzchnią skóry. Gdy tylko komórki osiągną określoną temperaturę, zostają uszkodzone. Chociaż może to brzmieć nieciekawie, w rzeczywistości zmusza komórki poprzez uszkodzenie sąsiadujących tkanek do produkcji większej ilości kolagenu (pierwiastka, który definiuje naszą skórę). HIFU jest uważany za bezpieczny zabieg, ponieważ energia ultradźwięków działa tylko na głębokie tkanki. W ten sposób pacjenci mogą być pewni, że HIFU nie spowoduje żadnych uszkodzeń górnych warstw ich skóry.

Czy są różne metody odmładzania za pomocą HIFU?
Oczywiście. Różnica zależy od wyboru aparatury. Obecnie na rynku istnieje wiele urządzeń, które wykorzystują HIFU, ale nie wszystkie robią to w taki sam skuteczny i bezpieczny sposób. W salonie Auri zabiegi przeprowadza się na sprzęcie posiadającym certyfikat urządzenia medycznego klasy premium o nazwie Renova®. Użyta w nim technologia została przebadana klinicznie. Udowodniono, że ​​bezpiecznie napina skórę twarzy i ciała od wewnątrz, redukując powierzchowne i głębokie zmarszczki oraz naprawiając włókna kolagenu i elastyny.

Dodatkowo wykorzystuje przełomową technologię EASYFLOW®, która jest bezpieczna oraz skutecznie pomaga odwrócić skutki grawitacji i starzenia. Wykorzystując skupioną energię ultradźwięków na precyzyjnych głębokościach (mamy do wyboru kilka – w zależności od okolicy), dostarcza ją do warstwy SMAS, gdzie inicjuje proces neokolagenezy bez naruszania powierzchni skóry co oznacza, że zabieg jest całkowicie nieinwazyjny. W przeciwieństwie do innych HIFU obecnych na rynku kosmetologicznym i medycznym, Renova® dostarcza impulsy w ruchu, umożliwiając wykonanie kilku przejść na problematycznych obszarach bez uszkadzania skóry. Czy HIFU jest dla każdego? Warto wykonać prosty test – lekko poszczypać twarz, szczególnie w okolicach policzków. Jeśli czujemy, że nie są one tak sprężyste, jak byśmy tego chciały, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby przyjrzeć się korzyściom płynącym z zabiegów HIFU. Innym, dużo lepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy Twoja skóra potrzebuje tego zabiegu jest konsultacja z kosmetologiem. Ogólnie procedura działa najlepiej u osób powyżej 30. roku życia z łagodną do umiarkowanej wiotkością skóry. Osoby z fotouszkodzoną skórą lub dużym stopniem luźnej skóry mogą wymagać kilku zabiegów, zanim zobaczą rezultaty. HIFU nie jest zalecany dla osób z infekcjami i otwartymi zmianami skórnymi w miejscu docelowym, ciężkim lub torbielowatym trądzikiem oraz metalowymi implantami w obszarze zabiegowym.

Gdzie wykonać zabieg HIFU?
Oczywiście, że w Auri 😉 Przy tak głęboko działającej technologii musimy mieć pewność, że urządzenie jest bezpieczne, a specjalista posiada wiedzę i umiejętności z zakresu wykonywania zabiegu. Renova® gwarantuje nam bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów, co potwierdza badaniami klinicznymi i swoją medyczną klasyfikacją. Osoba obsługująca HIFU musi przejść profesjonalne szkolenie i uzyskać certyfikat. Nasi kosmetolodzy nabyli już pełne kompetencje, ucząc się pod okiem wybitnej szkoleniowiec Karoliny Marcinkowskiej (marka Biotec).

Jak długo trzeba czekać na efekty?
Efekt uzależniony jest od stanu skóry. Proces powstawania kolagenu w tak głębokich warstwach to okres, który trwa około 3 miesięcy. Pozytywna informacja jest taka, że naprawdę spora część klientów pierwsze satysfakcjonujące efekty zauważa niedługo po zabiegu. Od tego czasu elastyczność skóry poprawia się z tygodnia na tydzień. Napięcie będzie powodowało, że linie i zmarszczki zaczną się wypłycać. Miesiąc po zabiegu – mimo wciąż trwającego procesu regeneracji – zauważymy młodszą twarz.

Jakie są skutki uboczne HIFU Renova®?
Poza łagodnym zaczerwienieniem i stanem zapalnym w głębokich warstwach HIFU nie ma żadnych poważnych skutków ubocznych. To idealny odmładzający zabieg dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na długi okres rekonwalescencji. Wiązki ultradźwięków Renova® skupiają się na określonym obszarze/tkance pod powierzchnią skóry i dzięki temu nie dochodzi do uszkodzeń jej górnej warstwy. Możemy zobaczyć również lekki obrzęk z powodu dostarczania ciepła, który jednak szybko ustąpi. Czasami klientki odczuwają lekką bolesność na obszarze zabiegowym. Trochę jak zakwasy po treningu, tutaj trening ma nasz kolagen 🙂
Jedynym skutkiem ubocznym będzie prawdopodobnie uzależnienie od zabiegów HIFU Renova®, gdy zobaczymy efekty :)))))

Jakie produkty powinny być stosowane po zabiegu HIFU Renova®?
Jeśli zainwestowaliśmy czas i pieniądze, pamiętajmy aby pomóc skórze w regeneracji. W tym celu należy starannie dobrać pielęgnację.  Poranny rytułał na pewno powinien objemować nałożenie kremu z filtrem, wieczorny – kosmetyk mocno regenerujący. Pamiętajmy o łagodnym oczyszczaniu i obowiązkowym tonizowaniu. Uzupełnieniem będzie maska ze składnikami nawilżającymi raz/ dwa razy w tygodniu (Pevonia, Dermaquest, Renlive, Rejuve, Pro XN).

Korzyści z zabiegu HIFU raz jeszcze…
Alternatywy dla operacji liftingu twarzy zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. HIFU jest jedną z nich. Dobrze przeprowadzony zabieg zagwarantuje nam zdecydowanie bardziej napiętą i gładszą skórę, uniesione powieki i policzki, widocznie zarysowany owal oraz wypłyci zmarszczki. Nie zapominajmy o zabiegach na ciało – jeśli mamy problem z luźną skórą.

Jeśli szukasz bezpiecznego, szybkiego, nieinwazyjnego zabiegu napinania i liftingu skóry, HIFU Renova® jest najlepszą opcją. Zwłaszcza w porównaniu do klasycznego liftingu i wypełniaczy. Jeśli masz wątpliwości czy ten zabieg jest dla Ciebie, zasięgnij porady u naszych kosmetologów.
Zapraszamy na konsultacje oraz bezpieczne i efektywne zabiegi HIFU

Renova®