fbpx
0
Sylwetka

Misja perfekcyjna sylwetka

Autor: 30 maja 2019 24 marca, 2020 No Comments

Wkrótce maj … i pierwszy urlop tuż tuż. Warto go już zaplanować, ale również zaplanować program pracy nad naszą sylwetką, który spowoduje, że z dumą wyjdziemy na plażę w nowym bikini.

Cellulit, tkanka tłuszczowa i luźna skóra… to najczęstsze problemy, które spędzają nam sen z powiek. Warto pokrótce przybliżyć każdy z tych defektów.

Po pierwsze… CELLULIT

Cellulit jako problem związany z tkanką tłuszczową, najczęściej kojarzony jest z otyłością. Natomiast nie zawsze te dwa stany pojawiają się jednocześnie.

Cellulit jest stanem, w którym pojawiają się zmiany obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowe tkanki podskórnej, co w konsekwencji daje skórze  wyszczerbiony, nierówny wygląd, przypominający skórkę pomarańczową (stąd nazwa).
W zależności od obrazu klinicznego, klasyfikowany jest za pomocą stopni: 

Stopień  1 – nie posiada objawów klinicznych, a więc nie widzimy go do końca gołym okiem, ale mikroskopowe badanie komórek z danego obszaru wykrywa podstawowe zmiany anatomiczne, związane głównie z zastojem żylnym i limfatycznym.
Stopień 2 – pojawiają się nieestetyczne nierówności, skóra jest blada, ma niższą temperaturę i małą elastyczność, ponieważ przepływ krwi jest obniżony przez ucisk adipocytów na naczynia krwionośne.
Stopień  3 – następuje zwłóknienie niektórych części tkanki łącznej, ponieważ wokół nagromadzonych zrazików tłuszczowych zaczynają odkładać się złogi włókien i substancji tkanki łącznej, zaburzenia krążenia nasilają się.
Stopień 4 – złogi kolagenu odkładają się jako guzki uciskające naczynia włosowate i włókna nerwowe, pojawia się ból.

Przyczyny cellulitu:
Istnieje kilka teorii, które mówią o powstawaniu skórki pomarańczowej:
Czynniki hormonalne: hormony (tj. np. estrogen, insulina, noradrenalina, hormony tarczycy i prolaktyna) mogą odgrywać istotną rolę w pojawieniu się i rozwoju cellulitu.
Genetyka: geny mogą predysponować osobę do szczególnych cech związanych z cellulitem: płeć, rasa, powolny metabolizm, niewydolność krążenia.
Dieta: spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczu, węglowodanów, soli prowadzi do powstawania cellulitu.
Styl życia: cellulit może być bardziej rozpowszechniony u palaczy, osób nieaktywnych fizycznie oraz tych, którzy siedzą lub stoją w jednym miejscu przez dłuższy okres czasu.
Odzież: bielizna zbyt mocno opinająca (ograniczająca przepływ krwi) może przyczyniać się do problemów z cellulitem.

Po drugie… TKANKA TŁUSZCZOWA

Tkanka tłuszczowa to luźna tkanka łączna zlokalizowana w warstwie podskórnej, składa się głównie z nagromadzonych adipocytów. Oprócz tego, że jest ona zapasem energetycznym dla naszego organizmu, pełni funkcję gruczołowo-metaboliczną oraz termoizolacyjną ciała, a także chroni narządy wewnętrzne przed ewentualnymi uszkodzeniami.    

Nagromadzenie tłuszczu zależy od równowagi między syntezą tłuszczu (lipogeneza) a rozkładem tłuszczu (lipoliza /utlenianie kwasów tłuszczowych).
Lipogeneza polega na gromadzeniu wolnych kwasów tłuszczowych w postaci trójglicerydów przez komórki tłuszczowe, czyli adipocyty.  Proces ten stymulowany jest dietą o wysokiej zawartości węglowodanów, która prowadzi do podwyższonego poziomu trójglicerydów po posiłku.
Lipoliza jest procesem odwrotnym do lipogenezy i polega na rozkładzie trójglicerydu w tkance tłuszczowej, co prowadzi do uwalniania kwasów tłuszczowych z adipocytów . Proces ten ma miejsce na skutek podwyższonego zapotrzebowania energetycznego – wysiłek fizyczny, obniżenie temperatury otoczenia, silny stres.

Po trzecie… LUŹNA SKÓRA

Nasza skóra to niestety nie wielki kawałek gumy, choć cechuje ją duża elastyczność. Możemy to zauważyć chociażby podczas ruchu i ćwiczeń. Jest narządem, który składa się z licznych warstw i komórek. Za sprężystość skóry odpowiada przede wszystkim skóra właściwa, w której znajdują się komórki tkanki łącznej – fibroblasty. Produkują one włókna kolagenowe oraz elastylowe, inaczej zwane sprężystymi.

Zła dieta lub jej ciągłe zmiany, częste wahania wagi będą powodowały, że elastyczne składniki skóry będą miały za mało czasu, by dostosowywać się do nowego kształtu.  Problemy z mało sprężystą skórą i zmiany w jej strukturze zauważają również kobiety dbające o swój organizm, pijące dużo wody, uprawiające sport, ponieważ z wiekiem komórki naszej skóry zmniejszają swą aktywność, co za tym idzie – tracą zdolność do regeneracji.

Jeżeli w szybki sposób chcemy podziałać na defekty naszej skóry przed urlopem, trzeba zacząć działać już – zdecydowanie i systematycznie. I możemy Ci w tym pomóc!

Czy słyszeliście o Icoone?


Icoone
 to przede wszystkim urządzenie medyczne, które pozwala nam  na nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej, walkę z cellulitem oraz luźną skórą. Jest to najnowsza technologia, pozwalającą na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Icoone to nowa metoda leczenia skóry za pomocą opatentowanej technologii Roboderm.

W jaki sposób się to odbywa?

Nasza skóra, aby ulec przemianie, stymulowana jest podciśnieniem na skutek przesuwania specjalnych głowic masujących. W zależności od skóry, problemu i miejsca zabiegowego, możemy zastosować  jeden z dwóch rodzajów podciśnienia lub wykorzystać oba jednocześnie. Mikrootwory zlokalizowane na zmechanizowanych głowicach pozwalają na Multi Mikrostymulację każdego milimetra skóry, z dużą dokładnością i skutecznością . Wyróżnia to Icoone spośród innych urządzeń podciśnieniowych.

Zabiegi można przeprowadzać na każdej partii ciała, również na twarzy.

W przypadku ciała każda sesja może trwać od 30 do 60 minut. Czas i program dobierany jest indywidualnie z pomocą kosmetologa przy pierwszej wizycie. Średnia seria powinna obejmować 10-15 zabiegów. Zabiegi wykonywać można codziennie, co drugi dzień, ale nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu. Regularne odstępy nie są wymogiem, ale pozwalają na uzyskanie szybszych i lepszych efektów. W trakcie serii należy pamiętać o piciu dużej ilości wody oraz diecie. Dla utrzymania efektu należy wykonać raz w miesiącu tzw. zabieg przypominający.

Dzięki opracowaniu wielu programów kosmetycznych i medycznych, możemy stymulować prawie każdą partię ciała, m.in.: ramiona, plecy, pośladki, biust, uda, łydki, brzuch, okolice talii. Będzie to doskonały zabieg dla klientów borykających się z problemami takimi jak np.:

  • Cellulit
  • Nadwaga
  • Luźna skóra
  • Obrzęki
  • Nieprawidłowa praca układu limfatycznego
  • Spowolniony metabolizm
  • Powrót do smukłej sylwetki sprzed ciąży

oraz dla:

  • Sportowców – przygotowanie do sezonu narciarskiego i regeneracja po
  • Pracusiów – odprężenie i relaks.

W przypadku twarzy masaż trwa 20-40 min. Wykonać można go w serii co tydzień łącząc go z zabiegiem pielęgnacyjnym lub pobudzać skórę kiedy mamy na to ochotę. Icoone twarz polecany jest również jako zabieg bankietowy przed ważną imprezą. Programy na twarz działają przede wszystkim napinająco, stymulują fibroblasty do syntezy kolagenu oraz działają na włókna elastylowe. Dzięki temu uzyskujemy efekt poprawy owalu twarzy i konturu ust, spłycenia zmarszczek, ujędrnienia skóry oraz poprawę kolorytu. Icoone będzie również bardzo dobrym zabiegiem dla osób, które mają problemy z obrzękami w okolicach dekoltu, szyi, twarzy, również dotyczy to okolicy oka.

Przede wszystkim bez skutków ubocznych!

Icoone to przede wszystkim bardzo bezpieczne zabiegi, które nie wywołują żadnych skutków ubocznych. Możemy działać na wiele problemów skóry, a programy dobierane są indywidualnie, do potrzeb każdego pacjenta.

Masaż medycznym urządzeniem Icoone może być stosowany na wszystkich rodzajach tkanek, zarówno u Pań, jak i Panów. Często daje skórze prawdziwy „trening”, który celuje w cellulit i tłuszcz, a jednocześnie stymuluje fibroblasty.

mgr kosmetolog Anna Boroń

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w celu ustalenia najlepszej misji dla Twojej sylwetki